top of page

EATON VICKERS

     Eaton, mobil ve endüstriyel uygulamalar için hidrolik sistemler ve komponentler üretiminde önde gelen firmalardandır. Hedef pazarları arasında tarım, inşaat, madencilik, orman ürünleri, kamu hizmetleri, taşımacılık, imalat tezgahları, dökümhane, güç üretimi, birincil metal üretimi ve petrokimya pazarları bulunmaktadır.

 

SABİT DEBİLİ PALETLİ POMPALAR (V10/V20 SERİSİ)

 

     V serisi pompalar orta basınçlı, endüstriyel uygulamalar için tasarlanmıştır. Uzun ömürlü, yüksek verimlidirler. V serisi,plastik enjeksiyon makinaları, presler, malzeme taşıma sistemleri gibi endüstriyel uygulamalarda, VQ serisi ise tekerlekli yükleyiciler gibi uygulamalarda güvenilirliliklerini kanıtlamışlardır. 7.7 cm3/dev ile 337.8 cc/dev aralığındaki pek çok model tek başına, ikili veya üçlü olarak, 210 bar a kadar ve 2700 dev/dak hıza kadar olan uygulamalarda kullanılabilirler.

SABİT DEBİLİ TANDEM PALETLİ POMPALAR SERİSİ (V**** SERİSİ)

 

                V serisi pompalar orta basınçlı, endüstriyel uygulamalar için tasarlanmıştır. Uzun ömürlü, yüksek verimli ve servisi çok kolay olan bu pompalar, süper sessiz 12 paletli kartriç tasarımıyla fabrika içi ortamlar için idealdirler. V serisi, plastik enjeksiyon makineleri, presler, malzeme taşıma sistemleri gibi endüstriyel uygulamalarda, VQ serisi ise tekerlekli yükleyiciler gibi uygulamalarda güvenilirliliklerini kanıtlamışlardır. 7.7 cm3/dev ile 337.8 cc/dev aralığındaki pek çok model tek basına, ikili veya üçlü olarak, 210 bar a kadar ve 2700 dev/dak hıza kadar olan uygulamalarda kullanılabilirler.

SABİT DEBİLİ PALETLİ POMPALAR (**V SERİSİ)

 

                Vickers, sabit deplasmanlı tandem pompalarda çok geniş seriye sahiptir. 1.39 cm3/dev den, 390 cm3/dak debiye, 280 bar sürekli çalışma basıncından, 300 dev/dak hıza kadar pek cok farklı model mevcuttur. V2010 ve V2020 serileri, üzerinde akış kontrol valfleri, basınç kontrol valfleri veya akış bölücü valflerle birlikte de temin edilebilir.

SABİT DEBİLİ TANDEM PALETLİ POMPALAR SERİSİ (****V SERİSİ)

 

            Vickers, sabit deplasmanlı tandem pompalarda çok geniş seriye sahiptir. 1.39 cm3/dev den, 390 cm3/dak debiye, 280 bar sürekli çalışma basıncından, 300 dev/dak hıza kadar pek çok farklı model mevcuttur. VQ modellerinin arka arkaya eklenerek, geçmeli tahrik edilen modelleri de mevcuttur.

YÜKSEK BASINÇLI "VMQ" SERİSİ PALETLİ POMPALAR

                                                                                             

         VMQ serisi paletli pompalar, yüksek çalışma basınçlı, ağır çalışma koşulları olan endüstriyel ve mobil uygulamalar için geliştirilmiştir. 12 paletli kartriç tasarımı sayesinde VMQ serisi, endüstrideki en sessiz pompalardan biridir. Normalden daha ince ve özel bir alaşımla kaplı pleyt sayesinde mükemmel soğuk kalkış özelliklerine sahiptir. Yeni tasarımı ile kartriçlerin dayanımı sürekli yük altında bile cok uzun ömürlüdür.

Q SERİSİ PİSTONLU POMPALAR

 

 

          Gürültü seviyesini oldukça düşüren açık çevrimli pompalardır. Çok sayıdaki kontrol seçenekleri uygulamalarda büyük esneklik sağlar. 10 cm3/dev ile 45 cm3/dev arasındaki deplasmanlardaki farklı modeller, 210 bar basınca ve 1800 dev/dak hızlara çıkabilir. Hidrolik ünitelerde, gıda sanayisinde, takım tezgahlarında kullanılabilirler.

 

Kontrol seçerekleri:

 

 • Basınç kompanzatörlü

 • Yük duyarlı

 • Uzaktan hidrolik kumandalı

 • Solenoid boşaltma valfli

E SERİSİ PİSTONLU POMPALAR

 

            Özellikle mobil uygulamalar için gelistirismiş PVE serisi, 25, 41 ve 45 cm3/dev deplasmanlarda, eğik plakalı, değişken debili pistonlu pompalardır. Basınç duyarlı, basınç ve debi dengelemeli ve uzaktan basınç kumandası gibi seçenekler, tarım makinaları, inşaat makinaları ve pek çok diğer endüstriyel uygulamalarda geniş şekilde kullanılmaktadır. 210 bar basınca ve 3000 dev/dak hıza kadar çıkılabilir.

 

 Kontrol seçerekleri;

 • Basınç kompanzatörlü

 • Yük duyarlı

 • Uzaktan hidrolik kumandalı

 • Solenoid boşaltma valfli

 • Elektriksel basınç kontrollü

H SERİSİ PİSTONLU POMPALAR

           

            PVH serisi, değişken debili, yüksek performanslı pompalardır. Özellikle modern iş makinalarının ihtiyaç duyduğu 250 bar sürekli çalışma basıncını sağlamak için geliştirilmişlerdir. Tekerlekli yükleyiciler, greyderler, dozerler, ağaç kesme makinaları, sondaj ekipmanları gibi mobil uygulamalarda ve metal şekil verme makinaları, hidrolik presler, takım tezgahları gibi endüstriyel uygulamalarda kullanılabilirler. 57 cm3/dev ile 141 cc/dev arasında değişik modelleri olan bu pompaları 250 bar basınçta 2600 dev/dak hıza kadar kullanmak mümkündür.

  

Kontrol seçerekleri;

 • Basınç kompanzatörlü

 • Yük duyarlı

 • Uzaktan hidrolik kumandalı

 • Solenoid boşaltma valfli

 • Güç Regülasyonlu

420 SERİSİ PİSTONLU POMPALAR

 

           420 serisi eğik plakalı pistonlu motorlar, pek cok farklı uygulama için değişik kontrol yöntemleriyle kullanılarak en uygun çözümler elde edilebilir. Daha cok mobil uygulamalarda kullanılan bu motorlar 41 cm3/dev, 49 cm3/dev, 62 cm3/dev ve 80 cm3/dev deplasmanlarda üretilir. Sürekli 280 bar, kesintili 320 bar basınçta ve 2650 dev/dak hıza kadar kullanılabilirler.

 

Kontrol secerekleri;

 

 • Basınç kompanzatörlü

 • Yük duyarlı

 • Uzaktan hidrolik kumandalı

 • Solenoid boşaltma valfli

 • Güc regülasyonlu

CHAR LYNN HİDROMOTORLAR

 

             J Serisi hidromotorlar, çok küçük hacimde büyük güçler sunar. 61 mm çapta ve 103-130 mm uzunluktaki bu motorlar 5 kW a kadar güçlerde kullanılabilirler. Tarım makineleri, yer süpürme makineleri, konveyörler, boya mikserleri, testereler, takım tezgahları ve pek çok benzeri uygulamada kullanılabilecek, uzun ömürlü, küçük boyutlu, yüksek verimli motorlardır.

           

             T serisi motorlar Geroler teknolojisindeki en son gelişmelerin sonucu, düşük hızlı ve yüksek torklu motorlardır. Gelişmiş geroler geometrisi ve daha düşük mil açısı sayesinde hem çalışma ömrü artırılmış hem de düşük hız performansı iyileştirilmiştir. Gövde, yüksek basınçta motorun performans düşüşünü engelleyecek şekilde yeniden geliştirilmiştir. Bütün bu yeniliklerle T serisi motorlar, sınıfında en yüksek performanslı motorlar haline gelmiştir. Yüksek verimli, düşük hızlarda düzgün çalışabilen, uzun ömürlü (özellikle düşük hızlarda), pek çok uygulamada optimum çözüm sunabilecek bu motorlar, tarım makineleri, konveyörler, gıda isleme makineleri, asfalt makineleri, ağaç isleme makineleri, süpürgeler ve benzeri makinelerle ekipmanlarda kullanılabilirler.

           

           2000 serisi motorlar sağlamlıkları ve güvenilirlikleri ile tanınmaktadırlar. Bütünleşik çarpraz emniyet valfi gibi yeni özelliklerin eklenmesi ile daha çok uygulamada daha kolay kullanılabilecek hale gelmişlerdir. Tekerlekli yükleyiciler, hasat      makinaları, ağaç kesme makinaları, yükleyiciler gibi pek çok uygulamada kullanılabilirler.

 

          JH serisi, spool valfIi, kompakt boyutlu hidromotoriardır. Cok değişik bağlantı, mil ve hız seçenekleri  sayesinde tasarımda büyük esneklik sunar. Dönme yönleri çok kolayca ve yumuşak bir şekilde değiştirilebilir. Orta zorluk dereceli uygulamalar için verimliliğin ve ekonominin en iyi bileşiminin elde edilebileceği motorlardır.

          JS serisi hidromotorlar, çok değişik bağlantı, mil ve hız seçenekleri sayesinde tasarımda büyük esneklik sunar. Dönme yönleri çok kolayca ve yumuşak bir şekilde değiştirilebilir. Orta zorluk dereceli uygulamalar için verimliliğin ve ekonominin en iyi bileşiminin elde edilebileceği motorlardır.

bottom of page